Atrakcje

Dla myśliwych

 

Zapraszamy pasjonatów myślistwa, oraz miłośników przyrody  z rodzinami, na odpoczynek w naturalnym środowisku, połączony z możliwością wyjścia w łowisko z miejscowym myśliwym.

 

więcej informacji na stronie

www.kl17slonka.pl

 

Międzyrzeckie Jeziorka - Żwirownia (12 km do Uroczyska)

Rozległy teren dawnej kopalni żwiru został zalany wodą i wykorzystany na cele turystyczne. Składa się z dwóch części rozdzielonych przewężeniem - mniejszej, północnej, gdzie zlokalizowane jest kąpielisko i całoroczny stok narciarski oraz znaczniej większej, południowej gdzie znajduje się stanica żeglarska. Idealne miejsce dla miłośników kąpieli, sportów wodnych i wędkarzy.
   

Kompleks „Międzyrzeckich Jeziorek” jest idealnym terenem do uprawiania turystyki kwalifikowanej: windsurfing, kajakarstwo, żaglówki, turystyka rowerowa, wędkarstwo, survival. Kąpielisko jest bezpłatne, położone w atrakcyjnym otoczeniu - strome ściany dawnej kopalni porasta las ogólnie krajobraz okolicy jest dość urozmaicony. Na miejscu w sezonie można wypożyczyć kajak, rower wodny, znajduje się także boisko do siatkówki plażowej.

więcej informacji na stronie

www.zagle.miedzyrzec.pl

 

 

Całoroczny stok narciarski  (8 km od Uroczyska)

Stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim jest jedynym w województwie lubelskim i szóstym tego typu obiektem w kraju. Ma 180 metrów długości naśnieżany w ramach potrzeby armatką, oświetlony oraz otoczony jest gabionami – siatkami wypełnionymi kamieniami, które będą zapobiegać jego erozji. Przy stoku uformowano kaskadową, trzypoziomową plażę, która ciągnie się wzdłuż całego lewego brzegu zbiornika. W sezonie letnim funkcjonuje tam miejskie strzeżone kąpielisko z pływającym molo.

Stok z wyciągiem talerzykowym jest głównym elementem projektu „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-turystycznego Międzyrzeckie Jeziorka w Międzyrzecu Podlaskim”.

Dzięki nawierzchni igielitowej można korzystać z niego nawet w środku lata. W ramach projektu powstał także budynek sanitarno-magazynowy, gdzie mieści się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz toalety. Bezpośrednio przy nim znajduje się plac zabaw z bezpiecznymi sprzętami dla najmłodszych. Teren wyposażono także w duży parking na ponad sto samochodów. Zbudowane zostały drogi dojazdowe, chodniki i ścieżki rowerowe.

 

 

 

 

więcej informacji na stronie

www.mosir.miedzyrzec.org